Един общински съветник не стигна на ГЕРБ за мнозинство в столицата (СПИСЪК)

  • 29 октомври 2015, 09:35
  • Default profile Автор Kmeta.bg
57786714 ebfc 44e5

За първи път от 8 години Столичният общински съвет ще бъде без мнозинство на ГЕРБ. Общо 9 партии ще има в местния парламент. Водещата политическа сила ще бъде представена от 30 съвeтници, Реформаторски блок - 11, БСП - 7, ВМРО - 3, "Сердика" (АБВ и Български социалдемократи) - 3, "Атака" - 2, "Глас народен" - 2, "Движение 21" - 2, "Зелените" - 1. Несъмнено изненадата на тези избори са Светльо Витков и Венцислав Мицов от група 'Хиподил". След справка с Общинската избирателна комисия Kmeta.bg представя пълния списък със съветници. 


ГЕРБ:
Елен Герджиков (председател на общинския съвет в мандата 2011-2015, общински съветник 2007-2011);


Силвия Христова (общински съветник 2011-2015, с преференция от номер 15 в листата, който съвпада с партийния номер в бюлетината);


Орлин Алексиев (общински съветник 2007-2015, председател на комисията по бюджет и финанси 2011-2015);


Малина Едрева (председател на групата на общинските съветници от ГЕРБ 2007-2015, председател на комисията по култура и образование 2011-2015);


Татяна Георгиева (общински съветник и председател на комисията по сигурността 2007-2015);


Йордан Господинов (общински съветник 2011-2015);


Николай Стойнев (общински съветник, зам.-председател на Столичния общински съвет и председател на комисията по стопанска политика, 2007-2015);


Екатерина Йорданова (общински съветник 2007-2015);


Ирина Йорданова-Колева (общински съветник 2007-2015);


Лорита Радева (общински съветник и председател на комисията по околна среда 2007-2015);


Анна Стойкова (общински съветник 2011-2015);


Валя Чилова (председател на ГЕРБ-предприемачи, общински съветник 2007-2015, Столична агенция за приватизация и инвестиции);


Зафир Зарков (общински съветник и инициатор на стратегията за велотранспорт 2011-2015);


Михаил Владов (общински съветник 2011-2015);


Андрей Иванов (бивш председател на Столичния общински съвет, съветник - 2007-2015);


Ботьо Ботев, юрист (първи мандат);


Искра Ангелова (общински съветник 2007-2015);


Мита Георгиева (общински съветник 2007-2015);


Нина Чанева (общински съветник 2011-2015);


Йоанна Драгнева (музикант, първи мандат);


Венетка Серафимова (общински съветник 2011-2015, районен кмет на "Люлин" 2007-2011);


Ивелина Джартова (общински съветник 2011-2015);


Орлин Иванов (общински съветник, председател на постоянната комисия по устройство на територията, архитектура и жилищна политика 2007-2015);


Иван Илиев (общински съветник 2007-2015);


Живка Новкова (първи мандат);

Ваня Тагарева (първи мандат);


Борислав Борисов (общински съветник 2011-2015);


Веселин Милев (първи мандат);


Михаела Иванова (първи мандат);


Анатоли Илиев (общински съветник 2011-2015).


Реформаторски блок:
Трайчо Трайков (бивш министър на икономиката на ГЕРБ, Граждански съвет на Реформаторски блок);


Марта Георгиева (ДСБ, общински съветник 2014-2015);


Прошко Прошков ("Движение България на гражданите", общински съветник 2011-2015);


Иво Божков (ДСБ, първи мандат);


Николай Толчев (ДСБ, избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер);


Иветка Петрова ("Движение България на гражданите");


Радослав Абрашев (СДС, общински съветник 2011-2015);


Стефан Марков ("Движение България на гражданите");


Борислав Бориславов (СДС, общински съветник 2011-2015, 2007-2011);


Антон Койчев (СДС, общински съветник 2014-2015);


Теодор Петков (СДС, първи мандат).


БСП:
Калоян Паргов (общински съветник 2007-2015);


Марин Стоянов (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер, първи мандат);


Владимир Данев (общински съветник 2011-2015);


Милка Христова (общински съветник 2011-2015);


Борис Цветков (общински съветник 2007-2013, депутат 2013-2014);


Николай Николов (първи мандат);


Ирена Анастасова (първи мандат).


ВМРО:
Карлос Контрера (секретар на ВМРО);


Ангел Джамбазки (общински съветник 2011-2014, евродепутат от 2014);


Виолета Тодорова (избрана, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер, първи мандат).


"Сердика":
Георги Кадиев (общински съветник 2007-2013, настоящ депутат);


Войслав Тодоров (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер);


Тодор Цанев.


"Атака":
Николай Пехливанов (депутат 2009-2013г.);


Станчо Станков (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер, първи мандат).


"Глас народен":
Светослав Витков (музикант, първи мандат);


Венцислав Мицов (музикант, първи мандат).


"Движение 21":
Стоян Александров (бивш министър на финансите в кабинета на Любен Беров, първи мандат)


Симеон Славчев (зам.-председател на "Движение 21" и лидер на столичната структура, първи мандат)


"Зелените":
Иван Велков (първи мандат).