300 състезатели по ориентиране се бориха за купа „Абритус“

• 06 април 2019, 19:01
  • Default profile Автор Станка Христова
Medium 56636899 629479057525061 5717685271613407232 n

Близо 300 спортисти от цялата страна се бориха за купа „Абритус“ на състезанието по спортно ориентиране, организирано от едноименния клуб в града. В тазгодишното 57 издание на турнира се включипа 23 отбора, разделени в 12 възрастови групи.

Състезанието се проведе в местността „Вълчите ями“ край Разград. По  планинските пътеки за време и майстроство се надпреварваха  деца и възрастни от 6 до над 65 години. В крайното класиране първи стана  клуб по ориентиране „Вариант-5“ от Търговище, следван от  двата клуба от Русе – „Компас Крос“, които станаха втори и съгражданите им от „Истрос“ взели бронзовите медали.

Кметът на Разград доктор Валентин Василев награди призьорите. Той изрази радостта на местната управа, че състезанието за купа „Абритус“ привлича толкова много спортисти в Разград и покани състезателите от Варна, Търговище, Русе, Шумен, Дряново, Ямбол, Ловеч, Плевен, Сливен, Стара Загора, Габрово и Хасково да продължат да участват в ежегодния турнир по спортно ориентиране в Разград.

Гласувайте за "Кмет на годината" за мандат 2015-2019 ТУК!