Цвети на косъм от победа срещу Серина на US Open

• 09 септември 2020, 21:36
  • Default profile Автор Kmeta.bg
Medium 1015644 654699377893565 1625789368 o

На косъм от невероятна победа остана Цвети Пиронкова срещу Серина Уилямс на четвърт финала на US Open. Много стабилна и целеустремена игра показа нашето момиче по време на дългоочаквания двубой на турнира от "Големия шлем". Двете тенисистки се изправиха една срещу друга на най-големия корт в света "Артър Аш Стейдиъм" в Ню Йорк.

Успорваният мач завърши с резултат 6:4, 3:6, 2:6. Българката игра блестящо и безапелационно успя да вземе първия сет. Вторият спечели американката, която също демонстрира решителност за победа. Третият, решаващ сет, бе отново в полза на Уилямс.

.Серина ще се изправи срещу победителката в двубоя между Виктория Азаренка и Елизе Мертенс на 1/2 финалите.

Това е първи турнир след завръщането на Цвети в професионалния тенис след тригодишно отсъствие. В четирите си срещи до тук пловдивчанката има само един загубен сет. Нашето момиче стигна до този грандиозен финал след като разгроми испанката Гарбине Мугуруса, хърватката Донна Векич и французойката Ализе Корне. На старта тя надви и рускинята Людмила Самсонова.

Снимки: facebook.com/pironkovaofficial, facebook.com/SerenaWilliams