Габровец спечели рали в Шумен с подобрен рекорд

• 07 април 2019, 20:39
  • Default profile Автор Даниела Стоянова
Medium 7.04kolishumen

Стефан Стоев /АСК Ара Моторспорт/ със Silver Car EF 10 спечели юбилейното 20-то издание на „Мемориал Валерий Великов“. Стоев бе най-бърз и в трите състезателни манша. В първия той подобри своя рекорд на трасето от вчера, когато записа 01:44.620 мин. При първото изкачване днес Стоев постигна време от 01:42.410 мин. Общото време на победителя в Шумен е 05:10:310 мин.

Втори се нареди Николай Златков от АСК Проспийд с Audi quatro. Той остана на 4.490 сек. След Стоев. Трети в генералното класиране е Юлиян Телийски от АСК Дунев Рейсинг с Митсубиши Ево с общо време от трите манша 05:16.500 мин.

Младият Васко Въжаров /Грийн Фокс Моторспорт, Опел Астра 4х4 Про/ се намеси сред най-бързите днес. Той остана на четвърта позиция в генералното класиране.

В дебюта си н аМемориала и с нова кола Пламен Камбуров /АСК Вромос/ с Шкода Фабиа записа пето време в трите манша. Шестицата в първия кръг от планинския шампионат на България допълни Петко Манолов /Субару Импреза/.

От шуменските пилоти най-добре се представи Добрин Борисов от АСК Стари Столици с Рено Клио макси. Борисов завърши на 26 място в генералното класиране с общо време от трите манша 06:27.670 мин. Той взе и купата на кмета на Шумен за най-добре представил се местен пилот.

Общо 55 купи и отличия раздадоха организаторите при награждаването днес.