Йордан Петров грабна за Варна купата на Meteora Trail Run

• 30 октомври 2017, 20:43
  • Default profile Автор Жулиета Цветкова
Medium %d0%b9%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%b0%d0%bd

Състезателят на варненския клуб „Суперспорт“ Йордан Петров е победител в генералното класиране на полумаратона Meteora Trail Run, както и в елитната възрастова група при мъжете от 22 до 39 г. Атлетът, който заедно с треньора си Димитър Янакиев участва в 22-километровото състезание по планинско бягане с подкрепата на „Варна – Европейска младежка столица 2017“, е надвил конкуренцията на 334 спортисти и е финиширал с време 2:00:20 ч, съобщиха от пресцентъра на общинското сдружение.

На второ и трето място са останали гръцките състезатели Йоанис Циампулас и Николаос Калофирис, съответно с резултат от 2:05:21 и 2:08:30 ч. При дамите победителка е също българка, която живее повече от 10 години в Гърция. Милена Велкова е финиширала с време  2:37:54 ч. пред холандката Марсела ван Хемерт с 2:53:34 и представителката на домакините София Лулу с 2:58:25.

Освен купите 27-годишният ни атлет, който е от Добрич, но въпреки огромните си финансови затруднения пътува често, за да тренира във Варна, е получил и покани за участие в маратоните на Атина и Солун. Той ще има възможност и да премине едноседмична подготовка в гръцкия клуб „Анексартити“, за който се състезава и Милена Велкова.