Отличиха най-красивите сурвачки в Стара Загора

  • 19 декември 2020, 16:01
  • Default profile Автор Kmeta.bg
Medium img 20201217 164700

Традиционният конкурс за рисунка и изработка на сурвакници „Сурва, весела година“, организиран от Центъра за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР), с подкрепата на Община Стара Загора, събра десетки произведения на изкуството.

Експертно жури от ЦПЛР в състав: Милен Алагенски - ръководител на художествено ателие „Графика“,  Юлия Славова - ръководител на школата по приложни изкуства и  Слави Славов - ръководител на школата по малка пластика, оцениха получените сурвачки и рисунки и класираха най-добрите.

Участници, от над 15 училища и детски градини от цялата страна, представиха своите творби. Най-активни бяха представителите на старозагорските образователни институции. Получени бяха рисунки и сурвакници от Кърджали, Ихтиман, с.Ярджиловци,обл.Перник, София и Благоевград. Малките творци бяха разделени в две възрастови групи І - ІV клас и V- VІІ клас.   

По регламент сурвачките трябва да са изработени от естествени материали, да носят българската традиция и да отразяват уменията и сръчността на децата, както и познания за обичаите в България. Рисунките трябваше да бъдат във формат 35/50 см/без паспарту/ без ограничение в жанра и материалите.

Въпреки усложнената епидемиологична обстановка, и тази година журито бе силно затруднено да отличи най-добрите   рисунки и сурвакници, изработени от малките участници. 60 деца и институции ще получат в двата раздела – рисунка и изработка на сурвакница своите грамоти и награди, осигурени от Община Стара Загора.

В конкурса за сурвачки и рисунки грамота и предметни награди получават:

- ЗА РИСУНКА

1.Кирилка Тодорова-V клас,ОУ“Христо Ботев“ с.Хрищени,общ.Стара Загора

2.Шериф Назиф, ОУ “Св.Климент Охридски“,гр.Кърджали

3.Неджашин Неджашин-III клас, ОУ “Св.Климент Охридски“,гр.Кърджали

4.Пламен Атанасов-III клас, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

5.Мария Христова-III клас, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

6.Стефани Стефанова-II клас, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

7.Калоян Чакалов-8г.IIОУ “П.Р.Славейков,гр.Стара Загора

8.Антонина Иванова-9г.ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

9.Иван Динев-9г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

10.Андон Иванов-9г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора        

11.Християна Маринова-9г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

12.Александра Ганчева-9г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

13.Нурсели Кемал-10г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

14.Павел Профиров-11г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

15.Нежля Мехмед ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

16.Жасмина Тилчева-12г. ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

17.Василена Вълчева-10г.СУ “Железник“, гр.Стара Загора

18.Дария Цветанова-10г.ШИИ,ЦПЛР-ОДК гр.Ихтиман

19.Даниел Стоилков-10г. ШИИ,ЦПЛР-ОДК гр.Ихтиман

20.Дария Димова-7г.ОУ “Кирил Христов“ гр.Стара Загора

21. Румелия Добрева, ОУ „Самара“ гр.Стара Загора

- ЗА СУРВАЧКИ

1.Добромира Рашкова-II клас, ОУ “Христо Ботев“ с.Хрищени,общ.Стара Загора

2.Димана Крумова-III клас, ОУ “Христо Ботев“ с.Хрищени,общ.Стара Загора

3.Динка Димитрова-I клас, ОУ “Христо Ботев“ с.Хрищени,общ.Стара Загора

4.Ивелин Обретенов-II клас, II ОУ “П.Р.Славейков,гр.Стара Загора

5.Група „Слънце“, ДГ “Валентина Терешкова“ ,с.Ярджиловци,обл.Перник

6.IVклас с ръководител Ивелина Иванова, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

7.II клас с ръководител Галина Динкова, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

8.V клас с ръководител Бойка Пенева, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

9.ПГ с ръководител Пламена Нинова, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

10.III клас с ръководител Весела Белчева, ОУ “Иван Мирчев“,с.Дълбоки,общ.Стара Загора

11.Румяна Радостинова-VII клас, IX ОУ“Веселин Ханчев“, гр.Стара Загора

12.Димитрия Лозанова-11г. ,Арт-работилница за приложни изкуства,

НЧ“П.К.Яворов-1920“,гр.София

13.Мария-Рая Адреанова, Общински детски съвет, ЦПЛР-Стара Загора

14.Анна Петкова, Общински детски съвет, ЦПЛР-Стара Загора

15.Александра Искрева-8г.,V ОУ “Митьо Станев“

16.Зара Йорданова-12г. Общински детски съвет, ЦПЛР-Стара Загора

17.Диана Кинова-7г. IX ОУ „П.К.Яворов“,гр.Благоевград

18.Явор Марков-7г. IX ОУ „П.К.Яворов“,гр.Благоевград

19.Мина Христова-7г. IX ОУ „П.К.Яворов“,гр.Благоевград

20. Дария Димова-7г.ОУ “Кирил Христов“ гр.Стара Загора

21.Елица Пенева-10г.НУ „Димитър Благоев“ ,гр.Стара Загора

22.ЦСОП „Д-р Петър Берон“,гр.Кърджали

23.Айше Мехмед-13г. ,ЦСОП „Д-р Петър Берон“,гр.Кърджали

24.Джони Димитров-13 г. ЦСОП „Д-р Петър Берон“,гр.Кърджали

Наградените участници, могат да получават своите грамоти и награди всеки работен ден между 21 и 30 декември в  ЦПЛР ”ул.”Захарий Княжески”№71 ет.3. Тези, които не са от Стара Загора, ще получат наградите си по пощата.  Творбите ще бъдат изложени в залата на ЦПЛР – Стара Загора.


Гласувайте за Конкурс "Кмет на месеца" за февруари на тема "Трифон Зарезан" ТУК!