Пехливанските борби в Кобиляне събраха над 100 състезатели

• 07 май 2019, 14:26
  • Default profile Автор Ирина Ангелова
Medium %d0%bf%d0%b5%d1%85%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8 %d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b1%d0%b8    %d0%9a%d0%be%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%b5

35-годишният Мирослав Гешев от Казанлък, който се състезава за отбора на „Локомотив“ (Пловдив), пребори всички пехливани и спечели коча на традиционния турнир по народни борби в кърджалийското село Кобиляне през отминалите празнични дни. Във финалната схватка той победи с туш след оспорван двубой миналогодишния победител Георги Димитров, състезател на спортния клуб по борба "Ангел войвода" от Хасково. На трето място се класира Иван Делеверски от Пловдив, а четвърти остана Георги Иванов от Кърджали.

„Турнирът бе чудесна подготовка за предстоящото републиканско първенство по борба във Враца. Видяхме се със стари приятели и показахме, че уважаваме и вековните традиции“, сподели след финала Мирослав Гешев. Той е бронзов медалист от олимпийските игри в Атина през 2000 година. Многократен републикански шампион, вицесветовен и европейски първенец. Многократен шампион в турнирите „Дан Колов“ и „Никола Петров“.

Тази година в пехливанските борби в кърджалийското село Кобиляне участваха над 100 състезатели от СКБ „Крепост“ от Стремци, СК „Димитър Кумчев“ от Асеновград. Имаше борци и от Момчилград, Хасково, Пловдив, Стара Загора. хватките бяха наблюдавани  от местната легенда по борба Фахри Ахмед (Йенигюн), който с екипа на Турция се класира на 4-то място на световното първенство по борба в Техеран през 1980 г.