Зимните спортове носят куп медали в Банско

• 20 февруари 2020, 20:04
  • Default profile Автор Владимир Симеонов
Medium b346ad38a629d24ad35a747ef8f85b9b

Поредни успехи в зимните спортове за представителите на курорта Банско. Биатлонистки от града под Тодорка се представиха отлично на световния шампионат по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

В състезанието участваха и две момичета от Банско - Даниела Кадева и Дафинка Коева. Треньорът Георги Джолев информира, че биатлонистките от Клуба по биатлон "Банско 2019" са записали най добрите си класирания на Световно първенство, влизайки в топ 30 и топ 60.

На 19 февруари в Ски зона „Банско” се проведе петото, юбилейно издание на купа „Добринище” за деца - U8, U10 и U12, които премериха уменията си в дисциплината гигантски слалом. Състезанието се организира от ски клуб „Добринище”. Прекрасното време и отлично подготвеното трасе даде възможност на деца от всички клубове в страна да покажат своите възможности. При момчетата /U10/ със злато се окичи Йордан Стойчев (Юлен), следван от съотборника му Костадин Джупанов. От момичетата във възрастова група U12 сребърен медал спечели Елена Главчева (Юлен), трета се класира Биляна Замфирова (Юлен), а от момчетата U12 трето място и бронзов медал заслужи Иван Обецанов (Юлен). Истински фурор предизвикаха малчуганите от U8, които показаха високи технически умения и спортсменски дух, а публиката ги придружаваше с бурни аплодисменти. Андрей Замфиров (Юлен) финишира втории и се окичи със сребро, трети се нареди Даниел Рупчин (Банско), а само на няколко стотни след него остана четвърти Георги Загорчин (Банско). В топ десет са и Адел Бранд (Банско), Михаела Милева (Юлен), Андрей Самарджийски (Юлен), Мирослав Керанджиев (Юлен), Антон Чолев (Банско), Александър Тонев (Юлен), Малена Замфирова (Юлен), Райна Лечева (Юлен), Милуш Панчев, Иван Керанджиев, Мартин Бадински, и тримата от ски клуб „Юлен”. Малките спортисти бяха наградени от организаторите с купи и медали.

Младата алпийска надежда на България – Георги Ергин, вчера отбеляза отличен резултат в състезанията на ФИС в Села Невеа/Италия. 18-годишният скиор от СК „Юлен” беше убедителен в алпийската комбинация – спускане и слалом. Той даде поредна заявка за място сред най-добрите в света с класиране на 13-о място.